Logo

 

 

 

 

Semi Contact

 

Light Contact

 

Full Contact

 

 

 

 

 

 
Semi-contact je prakticky nejbezpečnější formou kickboxu. Bojovníci nesmí jít do plného kontaktu a síly, soupeře nesmí záměrně knockoutovat. Zápas je zastaven po každém střetu s patřičně provedenou technikou úderu a kopu, za které jsou sudími udělovány body.

 

To samé prakticky platí i pro light-contact  jen s jedním rozdílem – zápas  není zastavován po každé  bodované technice.

 

Full-contact  je disciplína kickboxu, jejímž smyslem je porazit protivníka  pomocí plné síly úderech a kopech, které musí zasáhnout  povolená místa s  odpovídající přesností, rychlostí a směrem,  jež formuje správný kontakt mezi  bojovníky. Údery a kopy  jsou povolené na předek a strany hlavy, předek a boky  těla  (nad pasem). Povolené jsou také podmety. Zápas probíhá v ringu.  Ringový  rozhodčí je odpovědný za bojovníkovu bezpečnost  a dodržování pravidel. Rozhodčí  sledují provedení technik  a udělují za ně body, které si zapisují do bodovací  karty.  Amatérské zápasy mají tři dvouminutová kola s minutovými  pauzami.  Výjimečně se také zápasí na pět dvouminutových  kol s minutovými pauzami, pouze  ale po souhlasu obou bojovníků.